Marek Dziedzic

Zdjęcie Marek Dziedzic realizator i współpwłaściciel unIQ Studio

Jestem absolwentem wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej o specjalności Inżynieria dźwięku. Tytuł inżyniera zdobyłem w 2006 roku, a tytuł magistra na kierunku Akustyka Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu w 2009 roku. Mam również podstawowe wykształcenie muzyczne w klasie akordeonu, a od kilkunastu lat gram na gitarze elektrycznej w różnych zespołach.

Pierwsze kroki w realizacji nagrań stawiałem jeszcze na studiach. Jedne z pierwszych realizacji to miks płyty zespołu, w którym grałem, oraz nagranie i miks serii koncertów promujących muzykę na otwartych licencjach Creative Commons, które odbywały się we wrocławskim klubie "Fuzon". Od pięciu lat jestem współwłaścicielem i głównym realizatorem nagrań w unIQ Studio. Jak dotąd miałem przyjemność nagrywać i miksować między innymi: ATME, Bassalog, Dziubek Band, Fabryka Gruzu, Girls In Motion, Godzina Do Świtu, Henry Spencer, Jakub Samiec, Janek Samołyk, JB Produkcja, Karina Opyrchał, Kavnacka, Kuka Melon, Labirytm, Matt Black, Marzena Kipiel-Sztuka, Notopop, Percival, Percival Schuttenbach, Rabastabarbar, Sissico, The Cox, Patrycja Obara & The Tactopers, This Great End, This Great White Lights, WHY i inni...

Od 2014 roku prowadzę zajęcia z realizacji dźwięku w Regionalnym Ośrodku Edukacji, a od 2016 roku zajęcia z osobami kształcącymi się w Akademii Realizacji Dźwięku. Kiedy rozpoczynam nowy projekt, nieistotne czy jest to płyta, czy tylko jeden utwór - najważniejsza dla mnie staje się muzyka i to, co artysta lub zespół pragnie przekazać. Chcę to poznać i zrozumieć, aby cały proces nagraniowy miał swój własny, nieszablonowy kierunek, a finalnie, żeby płyta/utwór spełniły nasze oczekiwania. Każdy projekt traktuję więc indywidualnie. To jest styl mojej pracy.